ЗНАЧЕННЯ ДАКТИЛОСКОПІЇ У КРИМІНАЛІСТИЦІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.33244/2617-4154-1(8)-2022-222-229

Ключові слова:

дактилоскопія, дактилоскопічна система, дактилоскопічні обліки, сліди злочину

Анотація

У статті висвітлено значення дактилоскопії як науки. Зазначено, що складність і багатоаспектність проблеми збирання, дослідження і використання дактилоскопічної інформації в процесі розслідування та розкриття злочинів зумовлюють потребу у подальшій розробці наукових і правових основ діяльності органів слідства, експертів, удосконалення засобів, прийомів, методів роботи з дактилоскопічною інформацією. На підставі аналізу наукової літератури виділено й охарактеризовано деякі актуальні зарубіжні розробки в галузі дактилоскопії, які представляються перспективними для використання правоохоронними органами України.

Розгляд питання набуває для повного та всебічного попередження злочинів, їх виявлення та розслідування важливого значення інформації про подію злочину та осіб, причетних до нього. Одним з важливих джерел інформації, необхідної для розслідування, є судово-бухгалтерська експертиза, яку здійснюють правоохоронні органи України.

У криміналістичній науці одним із перших є вчення про відбитки рук людини, враховуючи історію виникнення та використання під час розкриття та розслідування злочинів.

Сьогодні стан криміналістики дає змогу з високою достовірністю встановити людину за слідами її долонь чи пальців. Відбитки рук, знайдені на місці події, є переконливим доказом того, що на місці була певна людина.

Характеристика сучасного стану криміналістики, яка пройшла довгий шлях у своєму розвитку в минулому від окремих галузей до чіткої системи наукового знання, ґрунтується на високому рівні всебічного впровадження досягнень науково-технічного прогресу, поглибленому розвитку наукових знань., розробкою її методологічних проблем, тактики і методів розслідування злочинів. Найпоширенішим видом спеціального дослідження досі залишається дактилоскопічна експертиза, враховуючи, що відбитки пальців є «традиційною складовою» місця події для багатьох видів злочинів.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-11-29

Як цитувати

Лазебний, А. М. (2023). ЗНАЧЕННЯ ДАКТИЛОСКОПІЇ У КРИМІНАЛІСТИЦІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ. Ірпінський юридичний часопис, (1(8), 222–229. https://doi.org/10.33244/2617-4154-1(8)-2022-222-229