ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ З МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ В КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО КОНФЛІКТУ: АНАЛІЗ І ПРОГНОЗИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.33244/2617-4154-3(16)-2024-348-359

Ключові слова:

міжнародна співпраця, гуманітарне право, міжнародне право, відповідальність у міжнародному праві, НАТО, міжнародні організації, захист прав людини, Рада Безпеки ООН, Римський Статут

Анотація

Стаття присвячена аналізу та прогнозуванню перспектив взаємодії України з міжнародними організаціями в умовах війни з Росією, що триває. У статті розглянуто необхідність міжнародної підтримки для України, яка перебуває в стані війни вже десятий рік, охоплюючи два роки «гарячої» фази. Війна створила численні виклики для України та міжнародного співтовариства, які потребують спільних зусиль для їх подолання.

Автори підкреслюють важливість глобалізації та взаємозалежності в сучасному світі, що зумовлює необхідність швидких та якісних рішень міжнародної спільноти. Міжнародні організації, як державні, так і недержавні, відіграють ключову роль у глобальному управлінні, сприймаючи та аналізуючи інформацію, а також формуючи відповідні реакції на глобальні виклики.

У статті досліджено сучасний стан співпраці України з міжнародними організаціями, виявлено основні проблеми та перспективи такої співпраці. Зокрема, розглянуто вплив міжнародних організацій на глобальну безпеку, продовольчу та екологічну безпеку. Проаналізовано досвід зарубіжних країн щодо захисту прав людини в умовах збройних конфліктів через призму міжнародного гуманітарного права.

Особливу увагу приділено необхідності реформування Ради Безпеки ООН, ратифікації Україною Римського Статуту, поглибленню співпраці в галузі прав людини та усуненню бюрократичних перешкод у співпраці з міжнародними організаціями. У статті також наголошується на важливості виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань для забезпечення миру та збереження незалежності.

Проаналізовано роль ООН у російсько-українському конфлікті та методи, які вона використовує для забезпечення миру та безпеки на міжнародному рівні. Зазначено, що ООН є учасником тристоронньої зернової угоди між Україною, Туреччиною та ООН. Вона займалась розробкою міжнародного гуманітарного права, охоплюючи Женевські Конвенції. Але зусилля ООН, зокрема Ради Безпеки, є недостатньо неефективними в умовах конфлікту в Європі та нападу Росії на Україну.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-10-07

Як цитувати

Денисюк, С. Г., & Фокін, Я. Ф. (2024). ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ З МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ В КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО КОНФЛІКТУ: АНАЛІЗ І ПРОГНОЗИ. Ірпінський юридичний часопис, (3(16), 348–359. https://doi.org/10.33244/2617-4154-3(16)-2024-348-359

Номер

Розділ

Міжнародне право