СУТНІСНЕ РОЗУМІННЯ ТА ПРИРОДА ПОНЯТТЯ «ГІБРИДНА ВІЙНА» В СУЧАСНІЙ ДОКТРИНІ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.33244/2617-4154-1(14)-2024-197-205

Ключові слова:

гібридна війна, війна, агресор, противник, держава, новітні форми війни, воєнні стратегії, збройне протистояння

Анотація

У цій статті досліджується «гібридна війна» як нова форма міжнародного збройного конфлікту в сучасних міжнародних відносинах. Автори розглядають поняття, природу та сутнісне розуміння явища «гібридної війни» з метою вироблення способів протидії гібридній війні. У статті зазначається, що відсутність універсальної дефініції «гібридна війна» ускладнює визначення відповідальності за вчинення агресії. Автори вважають, що узгоджена дефініція сприятиме запобіганню злочинам агресії у формі гібридної війни. Водночас автори визначають, що міжнародне право стикається з викликами, пов’язаними з регулюванням та визначенням норм і правил у цьому новому контексті гібридних загроз. Розуміння «рамок» гібридних конфліктів є актуальним завданням у контексті сучасної геополітичної динаміки.

Аргументовано, що в сучасному світі, де геополітичні взаємини набувають нових реалій, гібридна війна стає дедалі ефективнішим інструментом для сильних держав з наявним ресурсом. Цей вид конфлікту, який поєднує різноманітні аспекти, такі як інформаційна боротьба, кібератаки, дипломатичні впливи та військові дії, дає можливість лише державам з великими ресурсами виявляти свою владу та вплив на міжнародній арені.

Сильні держави, маючи великі економічні, технологічні та військові ресурси, можуть ефективно використовувати гібридні стратегії для досягнення своїх політичних та геостратегічних цілей. Здатність поєднувати різні аспекти впливу дає змогу їм маневрувати в умовах сучасного геополітичного ландшафту, де прозорість інформації та технологічна розвиненість відіграють вирішальну роль.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-04-08

Як цитувати

Глух, М. В., & Гончаренко, М. В. (2024). СУТНІСНЕ РОЗУМІННЯ ТА ПРИРОДА ПОНЯТТЯ «ГІБРИДНА ВІЙНА» В СУЧАСНІЙ ДОКТРИНІ МІЖНАРОДНОГО ПРАВА. Ірпінський юридичний часопис, (1(14), 197–205. https://doi.org/10.33244/2617-4154-1(14)-2024-197-205