КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАПОБІГАННЯ КОНТРАБАНДИ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.33244/2617-4154-4(17)-2024-163-170

Ключові слова:

кримінальне правопорушення, контрабанда, запобігання, кримінальна відповідальність, покарання

Анотація

У цій статті зазначено, що проблема запобігання контрабанді здебільшого вирішується через установлення високих як адміністративних, так і кримінальних санкцій за її вчинення. Особливо в країнах, де економічне зростання супроводжується постійним удосконаленням способів контрабанди і високою активністю злочинних угруповань, залучених до неї. Зазначається, що проблема запобігання контрабанді актуальна впродовж багатьох століть і керівництво різних країн намагається застосовувати енергійні та масштабні заходи запобігання, посилюючи відповідальність за заняття такою незаконною діяльністю.

У статті також акцентується увага, що кримінальна відповідальність за контрабанду наркотичних засобів міститься в іншому розділі кримінального кодексу. Водночас кожна норма права визначає окремо відповідальність за контрабанду окремих товарів, предметів чи речовин.

У статті аналізуються окремі положення кримінальної відповідальності за контрабанду різних країн. Так, ст. 151 КК КНР встановлена відповідальність за контрабанду зброї, боєприпасів, ядерних матеріалів або фальшивої валюти; контрабанду заборонених державою до вивозу з країни культурних цінностей, золота, срібла та інших дорогоцінних металів, а також заборонених державою до ввезення в країну цінних тварин і виробленої з них продукції; контрабанду заборонених державою до вивозу з країни унікальних рослин і продукції з них; кримінальні правопорушення, згадані в частинах першій та другій цієї статті, за особливо обтяжуючих обставин.

Акцентується увага, що проаналізовані статті за своїм складом максимально схожі на склад кримінального правопорушення, передбаченого ст. 201 КК України та 305 КК України. Водночас згідно зі КК КНР такі дії караються довічним позбавленням волі або смертною карою з конфіскацією майна, що є більш тяжчим видом покарання, ніж за кримінальним законодавством України.

##submission.downloads##

Опубліковано

2025-01-09

Як цитувати

Камінський, С. В. (2025). КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАПОБІГАННЯ КОНТРАБАНДИ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД. Ірпінський юридичний часопис, (4(17), 163–170. https://doi.org/10.33244/2617-4154-4(17)-2024-163-170

Номер

Розділ

Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право