ДЕРЖАВНА МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЯК СУБ’ЄКТ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ НЕЛЕГАЛЬНІЙ (НЕЗАКОННІЙ) МІГРАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.33244/2617-4154-3(16)-2024-175-188Ключові слова:
міграційні процеси, нелегальна (незаконна) міграція, державна міграційна політика, Державна міграційна служба України, протидія нелегальній (незаконній) міграціїАнотація
У статті зосереджується увага на дослідженні статусу Державної міграційної служби України як суб’єкта реалізації державної політики у сфері протидії нелегальній (незаконній) міграції в Україні. Якщо МВС України є центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема у сфері міграції, то Державна міграційна служба України безпосередньо реалізує державну політику в цій сфері й відповідно координує діяльність інших державних органів України у цій сфері.
Аналіз охоплює весь спектр напрямів адміністративної діяльності Державної міграційної служби України щодо протидії нелегальній (незаконній) міграції, а саме: питання попередження зазначених деліктів, виявлення нелегальних мігрантів, їх затримання, облік, притягнення до адміністративної відповідальності, видворення за межі України, виявлення й усунення причин та умов, що сприяють нелегальній (незаконній) міграції.
Основним напрямом протидії нелегальній (незаконній) міграції органами й підрозділами зазначеної державної служби визначено запобігання потенційним адміністративним правопорушенням у міграційній сфері, що досягається через застосування заходів профілактики, попередження деліктів або припинення розпочатих правопорушень у міграційній сфері.
Звертається увага на те, що працівники Державної міграційної служби України, які є цивільними особами, не мають права застосовувати по відношенню до правопорушників дії або комплекс дій превентивного чи примусового характеру, що обмежують певні права і свободи людини та вчиняються для забезпечення виконання покладених на цю спеціалізовану службу завдань. Тим більше, до їх повноважень не віднесено здійснення оперативно-розшукової діяльності в міграційній сфері. Отже, для підвищення ефективності діяльності державних органів України щодо протидії нелегальній (незаконній) міграції постає нагальна необхідність в організації належної взаємодії Державної міграційної служби України з іншими суб’єктами протидії цьому негативному соціальному явищу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Версії
- 2024-10-07 (2)
- 2024-10-07 (1)