СПОРТИВНІ МАСОВІ ЗАХОДИ: ІСТОРІЯ, ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ, СУЧАСНИЙ СТАН ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА

Автор(и)

  • Р. С. Свистович Житомирський інститут Приватного акціонерного товариства «Вищого навчального закладу «Міжрегіональна академія управління персоналом» https://orcid.org/0009-0005-5057-6133

DOI:

https://doi.org/10.33244/2617-4154-3(16)-2024-53-65

Ключові слова:

спортивні масові заходи, учасники спортивних масових заходів, глядачі, мета спортивних масових заходів, фінансові питання спортивних масових заходів, негативні сторони спортивних масових заходів, позитивні сторони спортивних масових заходів

Анотація

У науковій статті встановлено, що спортивні масові заходи мають досить велику історію. Перші масові спортивні заходи зафіксовано ще у перших державах Сходу. Найбільшого розвитку масові спортивні заходи отримали в Давній Греції, а основними подіями того часу стали масові спортивні заходи, які отримали назву Олімпійські ігри. Є досить багато трактувань щодо організації та проведення спортивних масових заходів, проте на сьогодні виокремлено такі: досягнення певного комфорту та задоволення з боку як учасників, так і глядачів; пропаганда здорового способу життя; певне психологічне розвантаження для учасників і глядачів; заробляння грошей та використання тоталізатора, часткове використання учасників спортивних масових заходів у політичних цілях.

Аналіз, проведений у статті, показує, що найбільш масовими спортивними заходами є футбольні матчі, які загалом збирають понад 1 мільярд глядачів щороку в усьому світі. Водночас футбол – це чималі гроші, які використовують з метою популяризації футболу та заробітку для власників футбольних клубів. Крім того, досить часто практикується продаж гравців різним командам з метою заробітку. На сьогодні вже розвинулося й існує спортивне право, яке певною мірою впливає на формування не тільки суспільних відносин, але в окремих випадках і на політику та міжнародні відносини.

Окремі види масових спортивних заходів відрізняються тим, що до організації ігор та проведення турнірів причетні мафіозні структури. Існують також спортивні змагання, які мають за мету нанесення учасникам ушкоджень, а в окремих випадках і смерті.

В Україні спортивні масові заходи на сьогодні проводять досить рідко у звʼязку з війною, яку веде російська федерація, проте українські спортсмени беруть участь у різноманітних змаганнях.

Здійснено висновок, що спортивні масові заходи – це необхідна частина людської культури, яка розвивається і певною мірою здійснює вплив на суспільство.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-10-07

Як цитувати

Свистович, Р. С. (2024). СПОРТИВНІ МАСОВІ ЗАХОДИ: ІСТОРІЯ, ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ, СУЧАСНИЙ СТАН ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА. Ірпінський юридичний часопис, (3(16), 53–65. https://doi.org/10.33244/2617-4154-3(16)-2024-53-65

Номер

Розділ

Теорія та історія держави і права