ОЛІМПІЙСЬКА ХАРТІЯ ЯК НОРМАТИВНА СКЛАДОВА СИСТЕМИ ЗАХИСТУ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.33244/2617-4154-3(12)-2023-139-150

Ключові слова:

права і свободи людини та громадянина, Олімпійська хартія, Міжнародний олімпійський комітет, міжнародні федерації, національні олімпійські комітети, олімпійські принципи, військова агресія, країна-агресор, спортивні правовідносини, спортсмени

Анотація

Стаття присвячена аналізу змісту Олімпійської хартії як основного нормативного акта, що містить фундаментальні принципи і невід’ємні цінності олімпізму; визначає основні права та обов’язки Міжнародного олімпійського комітету, міжнародних федерацій та національних олімпійських комітетів, організаційних комітетів Олімпійських ігор.

Під час аналізу використовувались теоретичні (аналізу, синтезу, узагальнення, систематизації) та емпіричні (спостереження, класифікації) методи. У статті також використано методи статистичного, порівняльного аналізу, діалектичний, екстраполяції тощо.

На підставі аналізу міжнародних договорів у галузі прав людини Олімпійської хартії встановлено, що механізм захисту прав особи і громадянина у сфері міжнародних спортивних правовідносин не є ефективним. Доведено, що зміст структурних елементів Олімпійської хартії наразі не відповідає вимогам часу. У чинний редакції Олімпійська хартія неповним обсягом забезпечує виконання завдань Міжнародним олімпійським комітетом, пов’язаних із запровадженням санкцій проти країни-агресора. У Хартії не передбачено жорстких санкцій за порушення олімпійських принципів тощо.

Розроблено конкретні пропозиції щодо удосконалення структурних елементів Олімпійської хартії, що дозволить сформувати ефективний механізм захисту прав людини і громадянина та спрятиме недопущенню країни агресора до участі в олімпійських змаганнях.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-12-11

Як цитувати

Чеховська, І. В., & Мороз, Ю. А. (2023). ОЛІМПІЙСЬКА ХАРТІЯ ЯК НОРМАТИВНА СКЛАДОВА СИСТЕМИ ЗАХИСТУ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА. Ірпінський юридичний часопис, (3(12), 139–150. https://doi.org/10.33244/2617-4154-3(12)-2023-139-150