НЕОБХІДНІСТЬ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ОКУПАЦІЇ: ІРПІНЬ, БУЧА, ГОСТОМЕЛЬ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.33244/2617-4154-2(11)-2023-125-131

Ключові слова:

інформаційна безпека, війна, військова агресія, тяжкі наслідки, воєнний конфлікт, кібератака, протидія розповсюдженню недостовірної інформації

Анотація

У статті зазначено, що окупація територій Ірпеня, Бучі, Гостомеля та інших територій, що і досі в окупації, показала, що інформаційна маніпуляція є небезпечним чинником в умовах війни, яка, безперечно, ведеться повною мірою також і у кіберпросторі. Акцентується увага і на тому, що терміни «інформаційна війна», «інформаційна зброя» та «інформаційний тероризм» давно набули поширення, але в умовах воєнного часу вони набувають зовсім іншого значення з огляду на загрози, які існують. Тому пріоритетним завданням держави є сприяння формуванню інформаційної культури суспільства. Одним з елементів такої культури є здатність аналізувати інформацію та фільтрувати джерела її поширення.

Вказується, що на сьогодні основними можливостями розповсюдження інформа­ційних викривлень та отримання недостовірної інформації, особливо в умовах військових конфліктів та війни, можуть бути джерела надання інформації через інтернет-мережу різних соціальних груп або зчитування інформації з підроблених соціальних сторінок відомих політиків, акторів, підроблених сторінок відомих блогерів, отримання інформації через перегляд новин на теле- та радіомовних каналах країни-агресора.

У статті також зазначається, що інформаційна безпека має велике значення, а саме в періоди ведення війни та воєнних конфліктів. Адже неправильно, неправдиво подана інформація може призвести до хаосу у суспільстві, мати негативний вплив на перебіг подій, недовіру до керівництва держави, підривати авторитет ЗСУ, що може негативно впливати на ведення бойових дій, а також завдати невиправних тяжких наслідків перебігу військових дій. Ось чому запобігання розповсюдженню недостовірної інформації, особливо під час війни, має надважливе значення для стабілізації ситуації у нашій державі та остаточної перемоги над ворогом.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-12-07

Як цитувати

Топчій, В. В., & Дідківська, Г. В. (2023). НЕОБХІДНІСТЬ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ОКУПАЦІЇ: ІРПІНЬ, БУЧА, ГОСТОМЕЛЬ. Ірпінський юридичний часопис, (2(11), 125–131. https://doi.org/10.33244/2617-4154-2(11)-2023-125-131